Kalendář událostí

Stáhnout jako soubor iCal
prof. Scherder: Music and the Brain
Shlédnutí : 104

S podporou ČANP a Laboratoře neuropsychologie 1.LF UK vás srdečně zveme na setkání s profesorem Erikem Scherderem a skupinou holandských kolegů z Vrije Universiteit Amsterdam, které se uskuteční 25.4.2019 v 17:30 v Modré posluchárně FF UK. Prof. Scherder bude přednášet na téma The application of music in clinical populations, následovat bude diskuze. V klubu Celetná poté naváže neformální setkání.
Aktualizace a více informací lze nalézt na: www.canp.cz.

Scheder 2019.04.25

 

 

 

 

 

 

 

 

Přednáška se koná v rámci návštěvy studijní skupiny prof. Scherdera z Vrije Universiteit Amsterdam (24. 4. - 25. 4. 2019)

Laboratoř neuropsychologie, Neurologická klinika 1.LF UK a VFN spolu s CANP a Sekcí neuropsychologie ČMPS organizují návštěvu studijní skupiny prof. Scherdera v Praze. Přibližně 40 kolegů psychologů a neuropsychologů navštíví vybraná pražská pracoviště věnující se výzkumu v neuropsychologii nebo výuce psychologie.

Společný seminář doktorandů Laboratoře neuropsychologie 1.LF UK a  Katedry psychologie Vrije Universiteit Amsterdam ve středu 24.4.2019, zakončený přednáškou prof. Scherdera na Neurologické klinice 1. LF UK a VFN od 14:00 na společném semináři s Psychiatrickou klinikou 1. LF UK a VFN.

Studentský seminář a následný společný PUBQUIZ proběhne 25.4.2019 v 17:30 v Modré posluchárně FF UK a následně v studentském Klubu Celetná.
Seminář v 17:30 otevře přednáška prof. Scherdera na téma The application of music in clinical populations, následovat bude diskuse. Přijďte prožít večer na katedru psychologie FF UK, který se ponese v duchu neurovědy a následného popíjení v Klubu Celetná u pubqiuzu. Přijďte se dozvědět něco zajímavého, seznámit se s lidmi z Vrije Universiteit Amsterdam a hlavně si užít fajn den. 

Erik Scherder je nositelem řádu královské rodiny van Oranje-Nassau za svůj přínos společnosti v oblasti neuropsychologie a držitelem několika akademických cen. Současně úspěšně absolvoval i studium fyzioterapie. Také je autorem mnoha knih a článků (mimo jiné Singing in the Brain), kde se zabývá vztahem mozku a hudby - i tomuto tématu se bude věnovat na čtvrteční přednášce.